Budowanie kobiecej społeczności biznesowej w praktyce.

W Agencji Laska Nebeska zajmujemy się między innymi stałą obsługą mediów społecznościowych i koordynacją komunikacji naszych klientek i klientów.

Branża: Organizacja pozarządowa

Rodzaj: projekt, stała komunikacja, social media

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet to społeczność, powstała pod skrzydłami Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, a jej misją jest uczenie kobiet sprawczości poprzez budowanie ich niezależności finansowej.

Z Siecią jako agencja współpracujemy od lutego 2020, zajmując się komunikacją w internecie. Społeczność, która została zbudowana dookoła tej inicjatywy to około 50 tysięcy osób (głównie kobiet), a ilość działań samej Sieci to nie lada wyzwanie nie tylko logistyczne dla 11-osobowego zespołu, ale również komunikacyjne dla nas samych.

Sieć powstała w 2013 roku, a jej historia zaczyna się na Facebooku, gdzie założycielki Fundacji rozpoczęły swoją działalność, nie mogąc znaleźć na rynku żadnej instytucji odpowiadającej na ich ówczesne potrzeby. Prędkość wzrostu profilu, na którym Kobiety mogły dzielić się swoimi przemyśleniami, problemami i inspiracjami do tworzenia własnych biznesów okazała się tak duża, że założycielki profilu zrozumiały, że nie ma co czekać i trzeba zakładać organizację, w której kobiety chcące zakładać właśnie biznesy i rozwijać się jako przedsiębiorczynie znajdą dla siebie miejsce.

Media społecznościowe Sieci to aktualnie:

 
Dodatkowo ze społecznością Sieci komunikujemy się za pomocą newsletterów, a na stronie internetowej publikujemy wartościowe artykuły pełne wiedzy: https://siecprzedsiebiorczychkobiet.pl/

 

https://siecprzedsiebiorczychkobiet.pl/5-narzedzi-ktore-pozwola-lepiej-zarzadzac-twoim-biznesem/

Zanim rozpoczęła się pandemia, towarzyszyłyśmy Sieci w wydarzeniach na żywo, a w momencie, w którym nastała potrzeba przeniesienia działań do online’u – wspierałyśmy zespół w przeprowadzeniu tego w sprawny i bezbolesny sposób.

 

Do tej pory zorganizowałyśmy wspólnie 5 konferencji i kilkanaście innych wydarzeń online, w formie hybrydowej, lub na żywo. Miałyśmy przyjemność komunikować 2 edycje Programu Biznes w Kobiecych Rękach i po jednej edycji Programu NEXT oraz Mama Warszawianka na Rynku Pracy. Skutecznie przeprowadziłyśmy również partnerstwo medialne z Forbes Women Polska, wspierałyśmy komunikację dwóch kampanii – „Jak mówić o sobie dobrze” i #wspieramywsieci i zajmujemy się codzienną komunikacją, z radością obserwując, jak społeczność rośnie i aktywnie korzysta ze wszystkich możliwości, które jej stwarzamy.

Bądźmy w kontakcie

Kontakt

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Lubisz to, co robimy?

Dołącz do grupy przyjaciół Laski Nebeskiej:

  • 10% zniżki na wszystkie nasze produkty cyfrowe (webinary, ebooki)
  • dostęp do ciekawych materiałów poszerzających wiedzę
  • możliwość zadawania pytań i bycia w stałym kontakcie